Pojdi na glavno vsebino
Brezplačna dostava za naročila nad 35 €
041 670 666(pon.-čet.: 8.30-16.00, pet.: 8.30-14.30)
0

Moč argumenta

Neformalna logika v teoriji in praksi
Danilo Šuster
Moč argumenta

Zaradi različnih vzrokov v Buklini spletni knjigarni te knjige ni možno kupiti.
Za več informacij se obrnite na založbo (v kolofonu levo) ali v kako drugo knjigarno.

Založba Aristej, Univerza v Mariboru
Zbirka Dialogi
Leto izdaje 2016
ISBN 978-961-220-093-0

Tehnične lastnosti
mehka vezava
23 x 14 cm
480 g
320 strani
Tip knjige
strokovna monografija
Kategorije
filozofija
slovensko leposlovje

Povej naprej

Založnik o knjigi

Ta knjiga uvaja izobraženega bralca v logiko tako, da ponuja orodja za prepoznavanje, analizo in oceno argumentov in kritiko slabih korakov, ki se pojavljajo v vsakdanjih razpravah: v politični debati, na sodišču, v javni polemiki, v uredniškem komentarju, v navajanju razlogov za sprejem zakonskega predloga, v detektivskem izpeljevanju posledic, v strokovni reviji, v filozofski in znanstveni razpravi ...
Veščin neformalne logike se je mogoče naučiti s prakso, zato teoretičnemu delu sledi še poglavje Argument »v živo«, v katerem avtor obravnava debate kot del vsakdanje argumentacije in tipične napake pri tem.

Recenzija Bukla

Vse pogosteje in vse bolj razločno se v javnosti izpostavlja vprašanje, kaj v družbi, pa tudi v parcialnih situacijah zmaguje in prevladuje: moč argumenta ali argument moči. Odgovor nikakor ni spodbuden, zato je ponovni izid učbenika neformalne logike, ki je prvič izšel pred skoraj dvajsetimi leti, smiseln in … logičen. Pred nami je posodobljena, nadgrajena in izčiščena izdaja, sijajen priročnik, nabor orodij za razpravo in pogovor, deduktivnih in induktivnih, ki temeljijo na pojmu argumenta: na sklepanju, dokazovanju, razlaganju. Konkretne primere avtor izpelje iz živih debat o ekoloških, zgodovinskih in političnih temah, posebno poglavje pa namenja zmotam, ki jih spremljajo še dvoumnosti ter jezikovne zagate. Praktična knjiga skrbno izbranih vzorcev je namenjena vsakdanjim razpravljavkam in razpravljavcem in bo tudi v prihodnje veljala za delo, ki nas uči verodostojnega, notranje preverjenega argumentiranja. Samo na podlagi kakovostnih pogovorov, tudi in zlasti takrat, kadar stojimo na različnih stališčih, lahko kot družba in kot posamezniki ohranimo in razvijemo dragoceno integriteto.

Žiga Valetič, Bukla 120-121

© Bukla − Besedilo je avtorsko zaščiteno, glej Splošne pogoje uporabe.

Sorodne knjige

Spletno mesto za boljše delovanje uporablja piškotke.
Ti piškotki ne posegajo v vašo zasebnost. Več ...