Pojdi na glavno vsebino
Brezplačna dostava za naročila nad 35 €
041 670 666(pon.-čet.: 8.30-16.00, pet.: 8.30-14.30)
0

Zdravilne rastline na Slovenskem

Katja Galle Toplak
Zdravilne rastline na Slovenskem

Zaradi različnih vzrokov v Buklini spletni knjigarni te knjige ni možno kupiti.
Za več informacij se obrnite na založbo (v kolofonu levo) ali v kako drugo knjigarno.

Založba Mladinska knjiga
Leto izdaje 2015
ISBN 978-961-01-3344-5
Fotografije Luka Pintar, ... [et al.]
Ilustracije Aleš Sedmak
Urejanje Barbara Zych

Tehnične lastnosti
trda vezava
31,5 x 24,5 cm
3.050 g
1519 strani
Tip knjige
priročnik
Kategorije
šport in zdravje > zdravo življenje in alternativna medicina
naravoslovje > biologija

Povej naprej

Založnik o knjigi

Katero zdravilno rastlino izbrati?
Kaj pomaga pri obolenju dihal? Kako si pomagati pri premočni menstruaciji? Kaj se priporoča pri revmatičnih obolenjih? V poglavju Uporaba zdravilnih rastlin pri posameznih obolenjih v preglednicah hitro dobite pravo informacijo, pri iskanju pa vam pomagata tudi dve praktični kazali.

Natančni napotki za nabiranje, sušenje in izdelavo pripravkov
Tudi če doslej zdravilnih rastlin sami niste nabirali, jih boste s pomočjo natančnih informacij in napotkov iz knjige hitro prepoznali, točno boste vedeli, kako in katere dele nabrati, kako jih posušiti in kako izdelati pripravke.

Zdrava kozmetika iz narave
Poskrbite za zdravje svoje kože z naravnimi pripravki. Izvedeli boste, katere rastlinske sestavine vplivajo na kožo, spoznali osnovne pripravke ter dobili natančne napotke in recepte za pripravo tonikov, olj, mleka, mazil, krem, pripravkov za nego las, ustnic …

Kakšno čajno mešanico pripraviti ob določenem obolenju?
Pregledne tabele z natančno navedenimi količinami vam omogočajo, da sestavite »svoj« čaj glede na obolenje, učinkovine, okus in rastline, ki jih imate na voljo. Čajne mešanice si lahko pripravite vnaprej in jih shranite v leseni škatli, ki je ekskluzivno na voljo v ponudbi.

Knjiga Zdravilne rastline na Slovenskem je odlična izbira za vse, ki ...
- prisegate na naravne metode zdravljenja z manj stranskimi učinki;
- želite dopolniti učinek medicinskih terapij. S pripravki iz zdravilnih rastlin se lahko z boleznimi spoprimete učinkoviteje;
- želite tudi za zdravje svojih otrok poskrbeti bolj naravno in se, ko se le da, izogniti antibiotikom in drugim »kemičnim« zdravilom s številnimi stranskimi učinki;
- v lekarnah in specializiranih trgovinah že kupujete naravne pripravke, a bi z domačo pripravo precej prihranili;
- želite z naravnimi zdravili pomagati hišnim ljubljenčkom in živalim v hlevu;
- veste, da slovenski travniki in gozdovi ponujajo bogastvo zdravilnih rastlin – le spoznati jih je treba in se jih naučiti uporabljati;
- se zavedate, da sta že nabiranje zdravilnih rastlin in izdelava pripravkov del zdravilne terapije.

Recenzija Bukla

Fitoterapija – veda o delovanju in uporabi zdravilnih rastlin – velja sicer za najstarejšo obliko zdravljenja najrazličnejših bolezni, a je zaradi številnih raziskav in novih znanstvenih odkritij vedno znova aktualna in še vedno zelo v vzponu. Po nekaterih podatkih naj bi zdravilne rastline pomagale pri zdravljenju dvema tretjinama človeštva, upoštevati pa je treba, da tudi številna sodobna zdravila v neposredni ali delno spremenjeni obliki izvirajo iz rastlin. V pričujočem obsežnem velikem in lepo oblikovanem priročniku so po daljšem uvodnem besedilu podrobno predstavljene vse večje skupine zdravilnih rastlin. Tako tiste, ki se v slovenskem ljudskem zdravilstvu uporabljajo že dolgo in so njihove učinkovine raziskane in potrjene (glog, šentjanževka), kot tiste, katerih zdravilne učinkovine so bile odkrite v zadnjem času (ajda, perunika), in tiste, ki jih ljudsko zdravilstvo uporablja že od nekdaj, moderna medicina, pa jih zanemarja. Potem pa so tu seveda še rastline, ki jih lahko uporabljamo le v gotovih pripravkih, pa tiste, katerih učinkovine so strupene in jih nikakor ne smemo uporabljati sami. Vsaka rastlina ima najmanj eno veliko natančno narisano risbo in nekaj fotografij iz narave, ob kratkem uvodu sta latinsko in slovensko ime rastline (večinoma gre za uveljavljena botanična imena, občasno so dodana tudi ljudska imena), poleg rastišča, sorodnih vrst, učinkovin in uporabe pogosto pri posameznih rastlinah najdemo recepte za izdelavo različnih napitkov, čajev, sokov, čajnih mešanic, tinktur, kopeli, mazil, olj ... Kot zanimivosti so pri opisih rastlin dodani tudi uporaba v veterini in nezaželeni učinki. Posebno poglavje, okrog sto strani, je namenjeno fitoterapiji in pravilni uporabi rastlinskih pripravkov pri otrocih, na koncu pa so dodani še razpredelnice in seznami za uporabo zdravilnih rastlin pri posameznih obolenjih, predlogi za sestavo čajev in kemijske formule učinkovin. Knjiga, ki lahko popelje v svet zdravilnih rastlin vas in še kako generacijo za vami.

Renate Rugelj, Bukla 112-113

© Bukla − Besedilo je avtorsko zaščiteno, glej Splošne pogoje uporabe.

Sorodne knjige

Spletno mesto za boljše delovanje uporablja piškotke.
Ti piškotki ne posegajo v vašo zasebnost. Več ...