Julijske Alpe : severni pristopi
Tine MiheličZaložba | Sidarta |
Leto izdaje | 1998 |
ISBN | 961-6027-22-0 |
Risbe | Danilo Cedilnik – Den, Anton Rojc |
mehka vezava
20 x 13 cm
340 g
160 strani
Tip knjige
vodnik
Kategorije
šport in zdravje > gorništvo in alpinizem
Založnik o knjigi
"Senčna (stran) je na naši polobli seveda severna stran, oznaki pa imata v naših gorah in nasploh v Alpah še dodatno povednost ... Gorotvorne sile so namreč največje evropsko gorovje oblikovale tako, da so sončne strani zvečine prijaznejše in zložnejše, severne pa strme in mrke. Ni naključje, da je oznaka severna stena pri nas čvrsto vgrajena v pojmovanje alpinizma. Strmina, ki se ji običajno pridružita še divjina in veličastje, so pojmi, ki večino ljudi odvračajo od tesnejšega zbližanja ... Zato so severni pristopi na alpske vrhove ponavadi bolj selektivni od prisojnih, saj zahtevajo višjo stopnjo gorniške izurjenosti."
Tine Mihelič, iz uvodnika Na senčni strani Alp
V knjigi je opisanih 40 vzponov s severne strani z izhodišči v Tamarju, Ratečah, Kranjski Gori, Gozdu Martuljku in Mojstrani. Po zahtevnosti segajo od razglednih sprehodov do zahtevnih brezpotij. Poslastica knjige za zahtevnejše gornike je podroben opis gorniške poti PP, velikopoteznega brezpotnega prečenja Julijskih Alp od Planice do Pokljuke.
Sorodne knjige
-
Govorica najvišjih gora Doživetja na alpinističnih odpravah: Nanga Parbat 2003, Jannu 2004, Nanga Parbat 2005 24,90 € Dodaj v košarico