mehka vezava
19 x 14 cm
250 g
203 strani
Tip knjige
roman
Kategorije
leposlovje > leposlovni roman
slovensko leposlovje
Založnik o knjigi
Ljudske vstaje odnesejo političnega šerifa. Zmagovalec županskih volitev v neznatnem mestecu Srednjega Poevropljenja se s svojim molilnim štabom udobno namesti v kabinetu. Navideznost si nadane nova oblačila.
Dobrohoten protagonist, ki verjame v spremembe, vstopi v uradniški labirint. V blodnjaku svetovalcev, aparatčikov, prisklednikov in konformistov se trudi in zoperstavlja tako dolgo, dokler mu ne odvzamejo pooblastil in ga preselijo v pisarno na koncu hodnika.
Antijunak novega časa in nove oblasti.
Recenzija Bukla
Preden smo uspeli izreči sodbo, da je pri nas že izšlo zadnje literarno delo, ki tako ali drugače, bolj ali manj neposredno, korespondira z vseslovenskimi vstajami, nas je doletela Celica št. 2. Če smo še nedolgo tega ob tovrstni literaturi še pričakovali (pa tudi opravičevali?) nekaj naivnosti, razmetavanja s parolami in vestno, skoraj dnevniško sledenje dogodkom, tega zdaj ne počnemo več. In ob Kosijevi knjigi to niti ni potrebno. Refleksija je dozorela, vstaje so se prevesile v simbolno dogajanje polpretekle zgodovine, ki lahko zaživi kot literatura. Lahko se nanaša na Kafko in si privošči nekaj pisateljske iznajdljivosti, obenem pa skozi partikularnosti razsvetli splošno družbeno in politično dogajanje.
Aljaž Krivec, Bukla 127-128
© Bukla − Besedilo je avtorsko zaščiteno, glej Splošne pogoje uporabe.